a

Nullam id dolor id niultriciesPellentesque ornare sem lacinivenenatis vestibulum. Maecenas sed diam

INSTAGRAM

Do góry

Sesja ślubna

Plener Ślubny

Czym charakteryzuje plener ślubny?

Plener ślubny to uzupełnienie reportażu ślubnego. Te dwa rodzaje fotografii ślubnej bardzo mocno się od siebie różnią. Reportaż ślubny to zapis zdjęć z dnia ślubu, momentów i emocji. Są to niepozowane kadry i przedstawia się to co faktycznie wydarzyło się tego dnia. Z plenerem ślubnym jest zupełnie inaczej. Wybieracie miejsce i datę. Podobnie jak w dniu ślubu, ale miejsce zawsze można zmienić, a jeśli pogoda nie dopisze to przekładamy sesję ślubną na inny termin. 

Na sesję ślubną nie zabieramy ze sobą Waszych gości, jesteście tylko Wy i ja. Wybrana przez Was lokalizacja wpasowuje się w Wasze upodobania i emocje. Dzięki temu zdjęcia plenerowe, które wspólnie tworzymy wychodzą prawdziwie i mogę wydobyć z Was drzemiące głęboko uczucia. 

Wszystko ma znaczenie: spojrzenie, dotyk, każdy krok i każdy oddech. Moim zadaniem jest stworzyć klimat, który pomoże uwydatnić Wasze emocje i jednocześnie pozwoli czuć się komfortowo. 

Jak przygotować się pleneru ślubnego

Wszystko omawiamy z wyprzedzeniem. Ustalamy miejsce, motyw przewodni, kolorystykę oraz datę pleneru ślubnego. Ważne jest, abyśmy śledzili pogodę, jeśli planujemy wykonać sesję ślubną na powietrzu, ponieważ w przypadku niekorzystnych warunków przekładamy zdjęcia na inny dzień. 

Najczęściej Panny Młode potrzebują znać przybliżoną datę sesji ślubnej wcześniej, żeby umówić się na makijaż ślubny lub/i fryzurę. Jeśli chcecie zabrać ze sobą dekoracje kwiatowe jak np. bukiet ślubny, to należy poinformować o tym florystkę z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Nie musicie ubierać się tak samo jak w dniu ślubu – mam tutaj na myśli buty, dodatki, makijaż i fryzurę. 

Plener ślubny a koszty

Organizacja pleneru w innym dniu niż ślub niesie za sobą dodatkowe koszty. Nie mam tutaj na myśli wyłącznie kosztu fotografa ślubnego, ale również dojazdu na miejsce (jeśli plener ślubny odbywa się poza miejscem zamieszkania), koszt zorganizowania sesji ślubnej w miejscu które wymaga opłaty (zamki, pałace, palmiarnie itd.), makijaż czy kwiaty. 

Oczywiście istnieje możliwość zorganizowania pleneru ślubnego bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wcale nie trzeba jechać 200 km żeby sesja wyszła wyjątkowo. Miejsca, które nie wymagają opłat to parki, jeziora, centrum miasta, architektura  w mieście. W każdym miejscu zdjęcia ślubne wyjdą pięknie, jeśli zadbamy o dobre światło, strony, tło i co najważniejsze emocje i detale. 

Jak długo trwa sesja ślubna?

Wszystko zależy od tego gdzie wybieramy się na sesję. Ja nie doliczam czasu spędzonego w samochodzie. Same zdjęcia trwają od 2 do 4 godzin. Zawsze sugeruję wybrać się w więcej niż jedno miejsce. Sesja ślubna ma być opowiadaniem, formą historii, która przede wszystkim ma być ciekawa. Odbiorca oglądając Wasze zdjęcia ślubne, powinien móc stworzyć wyobrażenie o historii, którą napisaliśmy wspólnie. 

Jaka atmosfera panuje podczas sesji ślubnej?

Atmosfera podczas zdjęć ślubnych jest u mnie luźna. Bardzo często zdjęcia, które wykonuję nie są pozowane. Daję Wam sugestie jak Was widzę w danym miejscu. Ustawiam Was i wprowadzam poprawki w trakcie zdjęć. Dużo rozmawiamy, śmiejemy się i robimy rzeczy, na które pewnie byście nie wpadli wcześniej. Para musi być wyluzowana, ponieważ w przeciwnym razie zdjęcia nie są odpowiednio dobre. Mówię Wam co jest dobre, co nie, daję wskazówki o pozowaniu o poruszaniu. Bardzo lubię jak Para sama wychodzi z propozycją, bo najczęściej Wasze pomysły są dobre i cenne. Zresztą, nie ma złych pomysłów. Zwykle zanim wybierzemy się na sesję ślubną znamy się już wcześniej, więc dzięki temu nasze relacje są już na wystarczającym poziomie, by otworzyć się jeszcze bardziej.

Jeśli coś Wam się nie podoba, macie inny styl, to ja nie naciskam. Macie dobrze się czuć, nie robić nic wbrew sobie i swoim upodobaniom. 

Powiem tak, sesja ślubna to fantastyczna przygoda!

Gdzie wykonuję sesje ślubne?

Nie ograniczam się. Termin sesji ślubnej ustalamy wszyscy, więc zawsze jest możliwość wybrania odpowiedniego czasu na odpowiednie miejsce. Oczywiście najbardziej dostępna jestem na terenie Dolnego Śląska, szczególnie Wrocławia. Z uwagi na moje rodzinne miasteczko, chętnie wykonuję sesje ślubne na terenie Śląska – Częstochowa i okolice. Bardzo często spędzam czas w województwie Zachodnio-Pomorskim (w Szczecinie i Świnoujściu), więc zawsze daję moim Parom możliwość wykonania sesji ślubnej nad morzem bez ponoszenia dodatkowych opłat. 

Dużo podróżuję, zarówno po kraju jak i za granicą, więc plenery ślubne poza moimi miejscami stałego pobytu nie są mi obce i zachęcam, by wykonywać je w wymarzonych miejscach. 

Czy wykonuję sesje ślubne zagraniczne?

Oczywiście! Najczęściej jeśli pary są zainteresowane sesją zagraniczną ustalamy to dużo wcześniej. Zdarza się, że planuję urlop w miejscu, które może być interesujące dla mojej Pary i bardzo często udaje się spotkać na miejscu na sesji ślubnej

Jeśli nasze plany odbiegają od siebie, bo marzycie o sesji ślubnej w innym miejscu, to musimy ustalić odpowiednią dla obu stron datę i plan działania. Po stronie Pary Młodej jest wtedy pokrycie kosztów przejazdu/przelotu i zakwaterowania. Sesje ślubne zagraniczne trwają zwykle od 2 do 3 dni, w zależności od połączeń lotniczych. Czas spędzony na zdjęciach zagranicznych wykorzystujemy maksymalnie. Sugeruję wykonać sesję o wschodzie i zachodzie słońca w różnych miejscach. Plener ślubny wykonany za granicą jest magiczny, to marzenie wielu Par Młodych, a na pewno Panien Młodych.

Zobacz więcej