a

Nullam id dolor id niultriciesPellentesque ornare sem lacinivenenatis vestibulum. Maecenas sed diam

INSTAGRAM

Do góry

Sesja dla par

Sesja narzeczeńska

Z pewnością wiele par ma podobny problem – nie mamy zbyt wielu wspólnych zdjęć. To powszechne, ponieważ sami jesteśmy w stanie zrobić sobie selfie, które nie zawsze jest efektem, który chcemy osiągnąć. Z mojego punktu widzenia sesja narzeczeńska to najlepszy moment, aby się poznać, otworzyć przed obiektywem i zobaczyć jak pracuję. 

Forma sesji naczeczeńskiej

Sesję narzeczeńską można wykonać na wiele sposobów. Można połączyć Wasze pasje, można wykonać sesję w Waszym domu w formie lifestyle. Możecie zabrać swojego pupila, może to być zwyczajny spacer po lesie, stylizowana sesja, o której już dawno marzyliście lub w miejscu, które dobrze Wam się kojarzy. Możliwości jest mnóstwo. Po wcześniejszej konsultacji z Wami mogę poznać Wasze oczekiwania i przedstawić Wam swoje propozycje.

Dla kogo jest sesja narzeczeńska?

Sesja narzeczeńska to nic innego jak sesja miłosna. To czas dla zakochanych. Nieważne czy jest to para, która niedawno się poznała, czy para po 10 latach związku planująca się pobrać za kilka miesięcy.

Kiedy najlepiej wykonać sesję narzeczeńską?

To dość indywidualna kwestia. Większość Par wybiera lato, ciepłe popołudnia i barwne promienie słoneczne. Bardzo dużo zakochanych decyduje się na sesje jesienne. Słońce maluje wtedy piękne kolory. Mniej Par wybiera zimę i wczesną wiosnę, głównie ze względu na chłodne dni. Jednak są osoby, które taki właśnie klimat sobie wymarzyli, a ujemne temperatury nie są im straszne 🙂

Jak można wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej są przede wszystkim pamiątką dla Was. Można je wykorzystać do podziękowań dla rodziców. Coraz więcej Par używa zdjęć z sesji narzeczeńskich w zaproszeniach ślubnych. Czasami wplatamy zdjęcia z sesji narzeczeńskiej do albumu ślubnego, żeby pokazać Waszą historię od początku. 

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

Konsultujemy się ze sobą i po poznaniu Waszych potrzeb przedstawiam Wam swoją wizję. Daję Wam wskazówki do tego jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej. Jak się ubrać na sesję, jeśli nie macie pomysłu. Jakie kolory będą ze sobą współgrały, czy makijaż jest niezbędny oraz jakie rekwizyty warto ze sobą zabrać. 

Na pewno trzeba się wyspać, opowiedzieć mi o tym jakie są Wasze wymarzone zdjęcia z sesji narzeczeńskiej i zabrać ze sobą coś na przebranie. To zawsze pozytywnie wpływa na całokształt, ponieważ odbiorcy Waszych zdjęć nie wiedzą, że sesja była w tym samym dniu, a Wy zmieniliście tylko stylizację 🙂

Ile kosztuje sesja narzeczeńska?

Ceny sesji narzeczeńskiej są różne. Są fotografowie, którzy budują portfolio i wykonają sesję narzeczeńską za kwotę 100-200 zł. Są osoby średnio doświadczone w sesjach i fotografują pary w przedziale 200-400 zł. Za sesję z bardziej doświadczonym fotografem trzeba zapłacić średnio od 500-1000 zł. Wszystko zależy od tego jak długo trwa sesja, ile zdjęć otrzymacie i gdzie wykonujecie sesję narzeczeńską. Są fotografowie, którzy sesje narzeczeńskie wykonują wyłącznie w okolicach swojego miejsca zamieszkania, trwają one krócej, ale i cena jest niższa. Wtedy za sesję u profesjonalisty możecie zapłacić nawet 400-500 zł. 

Pary, które wykupują u mnie reportaż ślubny, zawsze mają sesję narzeczeńską w gratisie, ponieważ jest to najlepsza forma poznania się nawzajem. Oczywiście jest to opcja niezobowiązująca. Jeśli Para nie chce skorzystać, to nie musi. Czasami nie ma na to czasu lub okoliczności nie są sprzyjające.

Kiedy umówić się na sesję narzeczeńską?

Na sesję narzeczeńską lepiej umówić się wcześniej niż później. Pamiętajcie o tym, że fotograf musi mieć czas na przygotowanie Waszego materiału. Ten proces bardzo często trwa kilka tygodni, w zależności od tego, czy jest to sezon ślubny czy nie. Zastanówcie się jaka pora roku najbardziej Was interesuje. Przykładowo, jeśli planujecie ślub wiosną, to może nie być szansy na ciepłe popołudnia i barwne promienie słoneczne, wtedy na taką sesję należy umówić się zdecydowanie wcześniej. Jeśli planujecie ślub późną jesienią, a marzycie o zimowej sesji narzeczeńskiej, to należy ją wykonać prawie rok wcześniej. 

Zobacz więcej